”Yeni işyeri açılışlarında organizasyon ve reklam şirketlerinin önemi hayli fazladır. Örneğin açılışını yapacağınız firma için kimlik çalışması. (kurumsal kimlik çalışmalarını hepimiz biliyoruz). Firma kartviziti, El ilanı, Broşür, Davetiye, Föy, Katalog gibi tanıtım ürünlerinin çalışması ve matbaa da baskısının yapılması.” 

Firmanız için açılış yapacak olan organizasyon firmaları  son zamanlarda daha önemli bir etkiye sahip olduklarını görmekteyiz. açılış için gerekli olan ön çalışmaların yapılması ve firma ürünlerinin yada isminin son derece önemli bir şekilde insanlara duyurulması için bir organizasyon düzenlenmeli ve gerekli olan ön çalışmaların hızlı bir şekilde dizayn edilmesi gerekmektedir.

Bir ürününün tanıtımı veya işyerinizin açılışında organizasyon düzenlemek istiyorsunuz fakat bu organizasyon hizmetini hangi firmalardan alınması gerektiğini bilmiyorsanız kafanızı karıştıran bu tür sorulara cevap bulmaya çalışacağız. her zaman bizlerin güvenebileceği ve işlerimizi gönül rahatlığı ile yaptırabileceğimiz organizasyon firmaları ile çalışmamız uygun olacaktır. 

Organizasyon Firmaları Ne Tür Hizmetler Veriyorlar.?

Organizasyon firmaları  açılışı yapılacak firma için ön hazırlık çalışmaları yapmakla beraber firma için kurumsal kimlik çalışmaları ve firma mekan önü süslemeleri firma tanıtım standatları, tanıtım eleman hizmetleri, hostes temini, müzik ve ses sistemleri gibi mekan açılış için gerekli olan bütün hizmetleri vermektedir. 

Açılış Organizyon Hizmetlerinin Karşılığı Nedir.? 

Açılış organizasyon hizmetlerinin ana temel nedeni işyeri ve ya bir ürünün halka tanıtımı sırasında profesyonel hizmet almaktır. bu hizmetin bedelinin karşılığı ilerki zamanlarda muhakkak geri dönüş sağlayacaktır. öncelikle mağaza da bulunan ürünün müşterilere daha kolay yoldan anlatılması ürünün daha çabuk tanınmasına neden olacaktır. uzun uğraşlar ve harcamalar sonucu satılacak bir ürün bir tanıtım ile daha kolay bir şekilde tanıtılmasını sağlanacaktır.

Açılış Organizasyon Fiyatları Çok Yüksek Mi.?

Organizasyon fiyatları bütün bütçelere göre ayarlanmaktadır almakta olduğunuz hizmete göre fiyat paketleri sunulmaktadır. organizasyon sırasında misafirler için ikramlarda bulunabilirsiniz. bunun için catering hizmeti ve ya ikram hizmetlerini tercih edebilirsiniz bu tür hizmetler davetli sayısına göre ayarlanmaktadır. 

Açılış Organizasyonu Yapmam Çok Gerekli Mi.? 

Organizasyonun işyeri ve mekan açılışlarında ürün tanıtımı veya mekanın varlığını etrafa ve yoldan geçen insanlara duyurmak tanınmış kişileri davet ederek sivil toplum kuruluşları ve dernek başkanlarının katılımını sağlayarak onlarla mekan önünde fotoğraflar çekmek bir çeşit reklam olabilir yada ilkgün sessiz sedasız bir işyeri açmak size çok fazla bişey kazandırmaz. 

Firmanızın sesini duyurmak ve toplu şekilde insanların katılımlarını sağlayacak gösterişli bir açılış yapmak için ve çevrenizde bulunan esnaf yada şahısların  sizin sesinizi duymaları için gösterişli bir organizasyon yaparak çevre insanı ve yoldan geçenler tarafından merak uyandıracak etkinliği yapmak olacaktır. kısaca söylemek gerekirse açacak olduğunuz mekandan beklentiniz var ise bu açılışı yapmanız yada firmanızın açılışına önem vermeniz bi o kadar zorunludur. 

Açılış Organizasyonları Ne Kadar Zaman Sürer.? 

Açılış organizasyonların katılımcı davetlilerin mekana icabet etmeleri ve mekanda kaldıkları müddet boyunca sürer eğer insanlar mekana gelmekte akın ediyorlarsa ve açılış için bir ilgi varsa açılışın süresi proğramın durumuna göre şekillenir. 

bunun gibi soruların cevaplarını hep birlikte bulmak için açılışını yapmış olduğumuz firmaları ile olan diyaloglarımızı ve istedikleri hizmetleri sizlere aktaracağım.

Neden Açılış Organizasyonu Yapmalıyız ?

Açılış Organizasyonlarının asıl amacı müşteri hedef kitlenizin dikkatini çekip müşterilerin beğenisini kazanmaktır.

Müşterilerinizin sizi fark etmelerini sağlamanız için mekan önüne belirli çalışmaların yapılması gerekir

Örneğin balon süsleme, bayrak süsleme, gösteri organizasyonları, hostes, palyaço, açılış kokteyl, ses sistemi, dj hizmeti gibi ilgi çekici gösterilerin yeni açılış yapılacak olan mekanın tiracet hayatına atılırken

Kendisini çevre insanlarına, komşu esnafa, yoldan geçen davetsiz misafirlere duyurması ve kendisini haberdar etmesi açısından büyük önem taşımaktadır              

Açılış yapacak olan müşterilerimiz için organizasyon firmalarının önemi ve gerekliliğini sizlere yaşanmış bir olay ile anlatmak istiyorum

işyerimizde firma için kurumsal kimlik çalışmalarını yaparken konu işyeri açılışlarına geldiğinde müşterimize şöyle bir soru sordum. İşyeriniz için açılış yapacakmısınız diye ?

Dursun bey aslında düşünüyoruz açılışlar nasıl olur ne gibi faydaları olur diye söylediğinde bu konu tam bize göre diyerek söze başladım

Dükkanın önünde 2 tane palyaço dayanıp ellerine verdiğimiz ilanları dağıtsalar ve yoldan geçen misafirleri için sınırsız pamuk şeker ve patlamış mısır ikram etsek ilave olarak sevenler için osmanlı macunu dağıtsak ve çevredeki insanların dikkatini çeksek iyi olmaz mı ?

aynı zamanda cadde de birde mehter takımı yürüyüşü yaptırsak, mağaza önünde canlı yayın yapsak ve mağaza önünde bistro masalar koyup

davetliler için ikramlar sunsak birde mağaza önünü komple balonlarla süslesek yoldan gelip geçenler ve çevredeki insanların dikkatini çekmeyi başarsak birde DJ ile anons yaptırsak nasıl olur dedim. 

Müşterimiz aniden çok güzel saydın ama parası çok olur dedi. bende direk olarak hiç duraksamadan hayır beklediğin fiyattan daha az olacağı kesin dedim. çünkü ben zaten müşterimizin reklam ve tanıtım işlerini yapıyoruz. Hepsini hem bizim için iş olur hemde sizin işinizi daha iyi bir şekilde etrafa duyurmuş oluruz dedim ve vermiş olduğum fiyatı kabul etti işi aldık.

Şimdi burda demem o ki reklam için harcanan para çöpe gitmez bir şekilde geri dönüş sağlar biz sizden aldıklarımızı başka bir şekilde yine reklama çeviriyoruz yani herşeyin başı reklamdan geçer.

Örnek verecek olursak a caddesinde bir fırının sessiz sedasız açılması mı yoksa ihtişamlı bir şekilde ses getirecek şekilde açılması mı daha önemlidir. Tabiki ses getirecek etrafa duyulacak mehter takımının marşı ile sokak canlanacak ve insanların akın etmesine sebeb olacak bir şekilde işyerinin açılması daha faydalı ve daha çok müşterinin gelmesine neden olacaktır. 

Açılış organizasyonu ve tanıtım firmaları faliyetleri

Organizasyon firmaları genel olarak mağaza, işyeri,fuar,bayii gibi benzeri kurumların açılışlarını yapacakları zaman ön çalışma olarak yapılacak olan açılış mekanı hakkında bilgi sahibi olurlar.

Kurumsal kimlik çalışmaları reklam ve tanıtım işi yapan firmalar tarafından yapılırlar. örneğin işyeri önüne tabela olarak reklam hizmetleri yapan bir firma tarafından yapılır.

Açılış organizasyonu yapan firmalar bünyelerinde canlı yayın araçları pamuk şeker ve patlamış mısır tezgahları dj sistemi, mehter takımı palyaço, bistro masa gibi ekip ve ekipmanları bulundurmak zorundadırlar.

Çünkü son dakka başka birine güvenipde aksilik çıkmaması için açılış için gerekli olan ekipmanlar organizasyon şirketlerinin depolarında mevcuttur.

firmaların açılış günlerinde sabahın erken saatlerinde ürünlerini işyeri önüne yığarlar ve açılış saatine kadar gerekli olan bütün çalışmayı yaparlar. gerekiyorsa birgün önceden bile yapılması gereken çalışmaları yaparlar.

Profesyonel bir açılış firması işini son güne bırakmaz ve son gün süprizlerini de müşterisine yansıtmaz. bünyemizde bulunan açılış işi yapan organizasyon firmalarını inceleyerek kendinize uygun olan ve sizin işinizi en doğru yapacak olan firmayı seçebilirsiziniz. bizim amacımız çalışan esnafımızın işlerinin iyi olması ve yüzlerinin gülmesi kısaca bütün insanlığın huzurlu ve mutlu olması

Comments are closed.