Açılış Organizasyonları Catering Hizmetleri

Açılış organizasyonlarında catering hizmeti vermek istyiorsanız bunun için soğuk yiyecekler ve hazır atıştırmalık ürünleri tercih edebilirsiniz. sıcak yiyecekler zaman alabileceğini ve ayrıca servis hizmeti gerektirdiği için çok fazla tercih edilmemektedir.

Gelen davetlilere bistro masalara önceden servsi edilmiş kurabiyeler, çerezler, soğuk yiyecekler gibi ürünleri ikram edebilirsiniz.
Catering hizmetlerinde davetlilerin sayısına ve yapılacak olan ikramların türünü göre fiyatlandırma yapılmaktadır.

Soğuk yiyeecekleri tercih edeceksiniz bunun kesinliklikle sağlıklı olduğundan emin olun. ve catering hizmeti veren firmanın yiyecekleri nasıl muhafaza ettiğini ve organizasyon alanına getirdiği yiyeceklerin ambalajlı olup olmadığını muhakkak kontrol ediniz.

Davetli sayısıını önceden kesin olarak tahmin edemiyeceğiniz için eksta durumlarda ilave menüleri hazırda bulundurunuz.

Organizasyon firmaları ile catering hizmeti anlaşmasını açılış esnasında tüketilen ürünler üzerinden yapılmalıdır ve yapmış olduğunuz anlaşma da yiyecek ve içecek menülerinde tüketilen paketlerin sayısına göre fiyatlandırma yapılmasını kalan ürünlerin iade olunabileceği üzerine bir anlaşma isteyiniz.

Ürün gereksimlerinin tam oranında ve tazelikte ayarlanması için iyi planlama yapmanız gerekmektedir. ve hem para hemde ürün ziyanına yol açılmamasına dikkat ediniz.

Ürünlerin kullanım süreleri ve ikram tarzının hijyenik olması da önemli konular arasında yer almaktadır. etkinliğin olacağı alana gelen yiyeceklerin muhafa şekilleri muhakkak kapalı sandıklar eşliğinde olması gerekmektedir. 

 

Comments are closed.