Açılış organizasyonlarında öncelik  yapmak istediğiniz açılış organizasyonun türüne karar vermeniz. fikirlerinizi bir kagıt üzerine dökerek bir şablon çıkarınız daha sonra bunun için uygun fiyat araştırması yapabilirsiniz.

Açılışlar farklı farklı konsept ve temalar eşliğinde yapıldığı için sizin isteklerinize uygun bir fiyat paketi tercih edebilir yada siz kendi isteklerinize göre bir paket çıkarttırabilirsiniz.

Organizasyonların nasıl fayda getireceği konusunda kararsız iseniz size şunu söylemek isteriz iyi planlanmış bir açılış organizasyonu, ürün pazarlama da çok etkisi olacaktır.

ayrıca açılış gününde bir değişiklik olmayacak ve çevre esnafın da sizin  ürünlerinizi tanıyacak ayrıca açmış olduğunuz mekanın yerini öğrenecek ve en önemlisi de sizin varlığınızı yada bi yeni komşusu daha olduğunu düşünecektir. iyi bir açlış ciddi derecede güvenirliği artacaktır.

– Açılış öncesi insanları davetiye yolu ile davet edin açılışa katılmalarını teşvik etmek için açılışa özel fiyatlar veya fırsatlar sunun

– Açılışınıza toplum liderleri, dernek başkanları, siyasi liderler, sivil toplum başkanları veya mekan ile uyumlu insanları davet ediniz.

– Bütçeniz uygun ise açılış için bir ses sanatçısı ile anlaşabilirsiniz. misafirlerinize ufak çaplı bir konser verebilirsiniz

– Ufak çaplı da olsa dışardan bir  catering hizmeti almalısınız ve misafirlerinize atıştırmalık ikramlarda bulunmalısınz

– Catering alacağınız firmaları dikkatli seçiniz gıda sektörü çok önemli bir konudur ve asla şakaya gelmez seçtiğiniz ürünlerin sağlıklı ürünler olmasına dikkat ediniz.

– Açılış esansında personel yeterliliğine dikkat ediniz. eksik bir personel bütün çalışmanın yok olmasına neden olabilir.

– Servis hizmetlerinin kesinlikle aksatılmadığından emin olunuz.

– Eğer geniş çaplı bir açılış organizasyonu gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız. çalışacak olan personelin kontrolünü sağlamak için yakınlarınızdan yada işini iyi bilen bir kontrol elemanı   bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz.

– Yoldan geçen veya gereksiz yere sırf gezmek için gelmiş insanlarda mekanı gezmek isteyebilirler. bunlar için anlayışlı olunuz.

– İsteyen herkez mekanı gezebilmeli,organizasyona katılan herkezi sizin müşteriniz olarak düşünmelisiniz

– Reklam ve afiş çalışmalarına önem vermelisiniz işyerinizin dış cephe görüntüsü ihtişamlı olmalıdır. firmanızı simgeleyecek branda ve afiş kullanarak  güzel bir görüntü oluşturabilirsiniz.

 -Dış mekan süslemeleri açılış organizasyonları için çok önemli bir konu olduğu için dış mekanı çok güzel ve kurum renklerine uygun olarak süsleyiniz. –Mekanın önceden  resimlerini çekerek sanal ortamda nasıl bir süsleme veya dekor yapacağınızı gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Bir Cevap Yazın