Davetiye Hizmeti ve Tasarımları

Evlilik hazırlıkları yaklaştıkça çiftleri büyük bir heyecan sarmaktadır. davetiye seçimi de bu heyecan anlarının yaşandığı önemli olaylardan biridir. 

Çiftlerin kendi hayallerini süsleyecek olan tasarımlar yaptırmak istemeleri özel tasarımlı modellerin önemini arttırmaktadır. Özel tasarımları uzman tasarımcılar hazırlamakta olup çiftlerin isteklerine uygun modeller yapılmaktadır.

Aynı zaman sıra dışı bir ürün yaptırmak için muhakkak sipariş tarihinden önce tasarımcılar ile danışılması ve karşılıklı müzakere edilmesi lazımdır.  

Davetiye baskılarını uzman Grafikerler ve matbaa ustaları ile ortaklaşa çalışarak ürünlerin hatasız ve kaliteli olarak çıkmasını sağlamakta bir tasarımcının en önemli işidir. 

Davetiye seçerken ilk dikkat etmeniz gerekenlerin başında size ait olan bilgilerin davetiye üzerine yazılacağı zaman davetiyenin üzerindeki yazıların  yeterli düzeyde okunabilir olup olmadığını görmeniz gerekmektedir.

 

 

Aksi takdirde karınca duası gibi yazılar karşınıza çıkabilir buda hiç hoş olmayan bir başlangıç olabilir. Davetiye modellerinizi düğün konseptine uygun hale getirmek için düğün de kullanacağınız renkleri davetiye üzerinde de çalışabilirsiniz. yada davetiye üzerine değişik aksesuarlar ekleyerek farklı bir konsept ortaya çıkarabilirsiniz.

Davetiye tasarımları yapan firmalar olarak bizler müşterilerimizin istekleri doğrultusunda özel çalışmalar da yapmaktayız şimdi sizlere davetiye çeşitleri üzeride bir kaç bilgi paylaşımı yapmak istiyoruz.

Düğün Davetiyeleri

Düğün davetiyeleri adından belli olduğu gibi düğün eğlenceleri için hazırlanmış görsel teması iyi olan kaliteli kagıtlar üzerinde tasarlanmış davetiye modellerini içermektedir. bu modelleri  yaz düğünleri, kış düğünleri ne göre  farklı renk ve modellerden oluşmaktadır.

Düğün davetiyelerinde her çeşit model ve tasarımlardan oluşan davetiye örnekleri mevcuttur. düğünler için renkli, sade, Vintage, Retro, ilginç tasarımlı gibi davetiye çalışmaları yapılmaktadır.

Nikah Davetiyeleri

Nikah davetiyeleri daha çok sade renklerden ve uygun fiyatlı ürünlerden oluşmaktadır. nikah için genel olarak sade renkler tercih edilmektedir. adaylar düğün davetiyelerini daha önemli olarak görmektedirler. tabi sadece nikah yapacak olan çiflerimiz nikah davetiyelerine ayrı bir önem vermektedirler.

Nikah için kullanılacak olan davetiye seçenekleri arasında düğün davetiye tasarımları da bulunmaktadır. istenilen davetiye yazısı da nikah için uyarlanabilir

 

 

Kına Davetiyeleri

Kına davetiyeleri kına geceleri için tasarlanmış olup kına geleneklerine uygun olarak kırmızı bir gelin resmi yada gelin figürleri yer almaktadır. kına için özel davetiye çalışmaları mevcut olup klasik sade renkli kına davetiye çalışmalarımız da mevcuttur. kına davetiye modellerinde gelin figürü çalışmalarında özel kesimler uygulanarak kagıt gelin figürüne uygun olarak kesilmektedir.

Özel Davetiyeler

Özel davetiyeler de müşterilerimizin istekleri doğrultusunda kağıt ve renk seçenekleri kullanılarak istenilen her model yapılmaktadır. özel davetiye tasarımları için sizlerde kendi fikirlerinizi üretebilir

yada önceden tasarlamış olduğunuz bir modeli bize anlatarak onun çalışmasını yaptırabilirsiniz. burada en önemli konulardan birisi yaptırmak istediğiniz davetiye örneğini bizim tasarımcı Grafiker arkadaşımıza iyice en ince detayları ile birlikte anlatmanız gerekmektedir. istenilen her çalışmayı yapabilir miyiz onu da ancak örneği gördükten sonra karar verebiliriz.

 

 

Vintage Davetiyeler

Vintage Davetiye çeşitleri bu sezonun en gözde ürünleri arasında yer almaktadır. bu modellerin tasarımları genelde özel olarak kendimiz tarafından tasarlanmaktadır. tasarımlar da çiçekli soft renkler kullanılır yada canlı renklerden oluşan çiçek deseni çalışmalar yapılır.

vintage desenli davetiyelerde evlenecek olan çiftlerimizin özel istekleri de göz önünde bulundurularak mevsimlik yada, bölgesel çalışmalar yapılmaktadır. örnek olarak kahve tonlarından oluşan çiftlerimiz için kahve desenli çiçek konseptleri kullanılarak çiftlerimize özel davetiye tasarımı yapılmaktadır.

Vintage davetiye için kullanılan zarflar kraft  yada krem tonlarından oluşmaktadır. zarf üzerinde davetiye deseni ile aynı görüntüde isimlik kartı basılmaktadır. ve bu isimlik kartının zarf üzerine bağlanması yada asılması için kendir (jüt) ip kullanılmaktadır.

İlginç Davetiyeler

İlginç davetiyeler akordiyonlu, çekmeli, hareketli, sıradışı örneklerden oluşmaktadır. resimli ve resimsiz olarak hazırlanmaktadır. İlginç davetiyelere örnek olarak Evlilik Cüzdanı, Ev Tapusu, Plak Şeklinde davetiye, Gelin Damat Şeklinde Davetiye,

Film Şeridi, Passport Temalı Davetiye, Karikatürlü Davetiyeler, Gelin Damat Karikatürlü Davetiyeler ve benzeri ilginç  figürlerden oluşan davetiye örnekleri bu kategori içersine girmektedir.

 

 

 

Magnet Davetiyeler 

Magnet davetiyeler vitrin süsü ve dolaplar üzerinde hatıra süs olarak kullanılmakta olup çiftlerin düğün yada nikah törenlerinde davetiyeler ile birlikte yada onlardan bağımsız olarak diğer ikramların arasında kendilerinden bir hatıra olarak vermektedirler.

magnet ürünler metal olan bütün malzeme üzerine yapışmakta olup istenilen şekil ve tasarım yapılmaktadır. çiftlerin kendi resimleri ile yada eğlenceli bir karikatür resmi ile tasarlanabilir. magnet ihtiyaçları çok fazla olmaması durumunda az miktarlarda baskılar da yapılmaktadır.

Lüks Davetiyeler 

Davetiye için kaliteden yana olanlar lüks sıradışı tasarımlar ile hazırlanmış davetiye modellerini tercih etmektedirler. lüks davetiyeler her zaman olduğu gibi kaliteli kagıtlar üzerine basılmakta olup yine kaliteli aksesuarlar ile süslenmektedir. son zamanlarda kadife kumaşlar ile lazer kesimli özel tasarım davetiyeler çiftler tarafından tercih edilmektedir. lüks bir model çok pahalı olmayabilir. kaliteli ve kalın sıvamalı yaldız baskılı bir üründe görsel açısından ve ihtişamlılık durumundan lüks davetiye olarak tercih edilebilir.

 

 

Resimli Davetiyeler 

Çiftlerin kendi resimleri ile hazırlattıkları davetiye modelleri resimli davetiyeler olarak adlandırılmaktadır. bu resimler düğün öncesi evlilik hazırlıkları sırasında çekilmiş bir fotoğraf olabileceği gibi normal bir zamanda çekilmiş sıradan bir fotoğraf ta olabilir.

Fotoğraflı davetiyeler çiftler tarafından tercih edilmesinin diğer bir nedeni de onlardan bir hatıra olarak sevdikleri tarafından saklanabilir olmasıdır. davetiye için ön çalışmalar yapılarak resimlerin görsel kaliteleri ayarlanmaktadır.

Sünnet Davetiyeleri

Çocukların çok sevdikleri karikatürler  yada diğer çocukların kendilerine ait resimler kullanılarak hazırlanmış davetiye modelleridir. bu davetiyeler de düğün davetiye modellerinden faydalanılarak hazırlanabilir. ayrıca sünnet davetiye katalogları da mevcuttur.

Sünnet davetiyeler daha çok lacivert renkli baskılar ve aksesuar süslemelerinden oluşmaktadır. örneğin maşallah logosu yada nazar boncuğu gibi biblolar sünnet davetiye modellerinde çok tercih edilmektedir.

Comments are closed.