Gelin adayları kına gecesi, hamam sefası,veda partisi, hangisini  yapsam acaba diye hep kararsız kalırlar. hepsi birbirinden eğlenceli olduğu için bütçesi uygun olanlar hepsini ayrı ayrı kutlarlar. hiçbir şeyden eksik kalmak istemezler. 

Bütçe konusunda sıkıntı yaşayanlar yada bütçeyi fazla sarsmamak isteyen gelin adaylarımız en çok hangisini severlerse onu kutlamayı tercih ederler.

Aslında kına gecesi ve hamam sefası bizim kültürümüzde yerin olan bir kutlama bekarlığa veda partisi avrupadan sonradan ülkemize girmiş birçeşit kutlama türüdür. bunların nasıl ve nerlerde yapıldığını birlikte inceleyelim.

 

Kına Gecesi Eğlenceleri

Kına geceleri önceli aileler arasında yada gelinin arkadaşları arasında kutlanırken diziler ve organizasyon firmalarının ihtişamlı eğlence proğramları sayesinde eskisinden çok daha ileri derecede bir taleple yeniden hayatımıza döndü.

Hürrem dizinde ki hürrem gelinin kıyafeti kına gecelerinde bir kere de olsa sultan olmak hayali ile gelin adayların ilk tercihleri olmaya başladı. kına gecelerinde ağıtlar yerini de modern müziklere neşeli ve eğlenceli müziklere bıraktı.

kına kıyafetlerinde bindallı kaftan ve abiyeler giyinirek sahneye çıkan gelin adayları çeşitli aksesuar ve takılarla da kına kıyafetlerini süslendirmeye başladılar

sizde kıyafet seçiminden kına organizasyonuna ve kına için gerekli olan herşeyi öğrenmek için iyi bir organizasyon firması ile çalışabilir yada gerekli olan ürünleri onlardan temin edebilirsiniz

 

Hamam Sefası

Düğünden önce derinlemesine temizlenmek hemde çalgılı çengili eğlence yapmak istiyorsanız sizin için iyi bir haman sefası uygun olabilir. lüks oteller spa merkezlerini kına eğlenceleri için tayin etmektedirler.

spa merkezlerinde kına eğlence proğramları düzenlenmekte olup iyibir organizasyon firması ile irtibata geçip gerekli olan iyi bir mekanı bulabilirsiniz.

organizasyon firmaları ahngi spa merkezlerinin kına geceleri için uygun olduklarını ve proğramın hangi mekanlarda daha iyi olacağını biliyorla bu konuda size yardımcı olacakları kesin. eğer isterseniz kına gecesini ayrı bir mekanda kutlayabilir

bir kaç saatlik bir hamam sefası için de bu mekanları tercih edebilirsiniz tercih sizin

 

Bekarlığa Veda Partileri

Türk geneleklerinde pek yeri olmayan ve yurtdışından aramıza katılan veda trendleri de son zamanlarda bazı çevreler tarafından kullanılmaya başlayan pekde hoş olmayan bir eğlence türüdür. bu eğlence çiftler arasında güzel olmayan konuşmalara sahne olabilir.

kına gecelerinin duygusal yoğunluğunu bir kenara bırakıp daha çok eğlence çılgınlık isteyen gelinlerin bekar olarak son gecelerini arkadaşları ile birlikte eğlenceli bir şekilde kutlamak istedikleri ve düğüne çok az bir zaman kala kurtlarını dökmeleri için çılgınca eğlencelerin olduğu bir kutlama şeklidir.

Günümüzde pek kutlanmamakta olup avrupa ülkelerinde bazı kesimler tarafından tercih edilmektedir. türk ailelerin yapısına ters bir eğlence türüdür. ve adetlerimizle de bağdaşmamaktadır.

 

 

Bir Cevap Yazın